KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15061034
nr 1506 1034
Olaf Holtan (1883), Norge, Sittande modell. Signerad, daterad 1913. Olja på duk, 95x74 cm, yttermått inklusive ram: 108x88 cm
Kondition: skadad duk, lagad
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 28 november 2022
kl 19:50:44
28/11 19:44:19
28/11 19:44:59
- Klassiska
28 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska